close
تبلیغات در اینترنت
مقاله.بیوگرافی،بازی و...
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

مقاله.بیوگرافی،بازی و...

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

آکادمی مرکزی جودو بم در تمامی سنين هنرجو می پذيرد

جودو يک ورزش ، يک راه زندگی

A Sport And A Way Of Life

 

 

اولين ورزش آسيايی در المپيک


 

اگر ميخواهيد جسم و روحی سالم داشته باشيد به جودو روی آوريد

 

 

ورزش نيروهای ويژه ارتش و پليس تمامی جهان

 

 

قدرت ،انعطاف و سرعت را با جودو تجربه کنيد

 

 

 

جــودو=هــنــرتــســلــیـم قـدرت، دربـرابـرتـکــنـیـک

 

 

 

 

آدرس:بم - خیابان شهید مطهری (عیش آباد) خیابان ابوالفضل باشگاه مرحوم شکرانی

 

 

زمان: روزهای زوج از ساعت 18.30 الی 20 نونهالان و نوجوانان توسط سنسی غلامپور

 

روزهای زوج از ساعت 20 الی 22 جوانان و بزرگسالان توسط سنسی صادقی و سن سی قاسمی

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

تاریخچه جودو – Judo History

هنر رزمی جودو که بر خاسته از ژاپن است جزء هنر های رزمی مثل کاراته ، تکواندو و کونگ فو می باشد با این وجود بسیار متفاوت از سایر هنرهای رزمی می باشد چرا که در آن مشت زدن و لگد زدن ممنوع است . جودو هنری رزمی است که اساسا گلاویز شدن در آن زیاد بوده و هدف آن زمین زدن ، گیر انداختن ، مهار کردن و حتی از کار انداختن بازوان حریف می باشد به گونه ای که منتهی به تسلیم شدن وی شود . تاکید اصلی جودو روی توانایی به کار بردن نیروی حریف می باشد به گونه ای که منتهی به تسلیم شدن وی شود .

جدا سازی فنون مسابقاتی


با توجه به عدم آكادمي در ايران و عدم وجود مربي خاصي كه وقت خود را صرف جدا سازي فنون مسابقاتي و نيروهاي مسابقاتي نمايد مشكل كمبود نيروي متخصص و مسابقاتي در تيم ملي وجود خواهد داشت .
امروزه تمامي كشورهاي در حال پيشرفت به جايگزين كردن ورزشكاران مسابقاتي خود فكر ميكنند اما در ايران به نيروهاي فصيل شده همچنان تمرين حرفه اي ميدهند . راهكار هم براي اين موضوع وجود دارد كه اگر بزرگان اين رشته ورزشي بخواهند تقديم خواهم نمود .

تاریخچه کامل جودو به انضمام تصاویر (برای اولین بار به فارسی)

به نام جاویدی که هیچ چیز را جاوید نیافرید

گردآوری و ترجمه: ادیب نوروزی / ارنستو رومل

 

در این مقاله قصد داریم شما رو با رشته ایی ورزشی رزمی اشنا نمائیم که شاید بارها اسمش را شنیده باشید و مطالبی راجبش خوانده باشید هرچند هیچگاه مطلبی کامل و جامع راجبه این رشته ورزشی به زبان فارسی ارائه نشده است و جای خالی آن همواره احساس میشد(به همینگونه راجب دیگر رشته های رزمی)
در این مطلب که به جرات میتوان گفت جز کاملترین مطالب فارسی راجبه این رشته رزمی معروف است سعی دارد شما را با تاریخچه یکی از جذاب ترین و معروف ترین رشته های رزمی اشنا نماید که متاسفانه حتی کسانیکه در ایران در این رشته رزمی فعالیت میکنند با تاریخچه ان اشنائی مناسبی ندارند که همین مورد عاملی است که این رشته ورزشی در ایران با وجود معروفیت به اخر و عاقبتی نه چندان مناسب دچار شده است و بیشتر افراد فعال در این رشته از حداقل میزان اطلاعات عمومی راجبه این رشته برخوردارند به همین جهت در سری مقالاتی سعی میشود شما را هرچه بیشتر با این رشته ورزشی اشنا نمائیم به امید انکه روزی میهن عزیزمان در این رشته المپیکی که جز مهمترین رشته های المپیک محسوب میشود شاهد افتخارافرینی های گسترده باشیم و به تک ستاره ها و استعدادهای ناب اما محدود تکیه ننمائیم.

 

برای خواندن باقی مقاله ، به ادامه ی مطلب بروید

زندگی نامه استاد جیگاروکانو ( بنیانگذار ورزش جودو )

««کانو» بنیان گذار این پدیده نو در شهر میکاگه در کنار شهر ساحلی «کوبه» متولد گردید. او در نوجوانی بسیار رنجور بود. در سیزده سالگی او را به یکی از آموزشگاههای جوجیتسو سپردند تا با ورزش تن خود را قوی کند. اولین استاد کانو «فوکودا» بود. فوکودا از میان فنون جوجیتسو فنون پیچاندن و قفل کردن مفصل ها و شکستن دست و پا را با استفاده از اهرم خوب می دانست . او از قهرمانان اعجاب آور آن روزگار بود چون در سن ۱7سالگی به درجه استادی رسیده بود پس از مرگ استاد که در جوانی اتفاق افتاد کانو به فکر ابداع جودو و تفکیک و کلاسه کردن فنون آن افتاد

کانو در جوانی به این فکر افتاد که «جیتسو» ها را به «دو» تبدیل کند یعنی مبارزه را به ورزش بدل سازد و در این کار موفق شد. او پس از مطالعه فراوان و استفاده از تجربیات استادان نقاط مختلف ژاپن از بین فنون مرگبار و کشنده جوجیتسو فنونی را برگزید و صرفاً آنها را برای بکارگیری در مبارزات مجاز دانست و نام جوجیتسو را به جودو تغییر داد و در سال 1882 محلی را به نام کودوکان تأسیس نمود.

خانواده کانو در سال 1871 به توکیو نقل مکان کردند. کانو در سن 18 سالگی در مدرسه هنرهای رزمی جوجیتسو در رشته «تن‌جین شینوریو» که یکی از هنرهای رزمی بود، ثبت‌نام کرد. این رشته شامل ضربه زدن و گلاویز شدن می‌شد و به داشتن هارمونی، بیشتر تأکید داشت تا مبارزه کردن.

محمود میران (عکس و اندکی بیوگرافی)


 سید محمود میران 18 سال عضو در تیم ملی جودو ایران کسب 43 مدال بین المللی از تمامی مسابقات جهانی و آسیایی برگزار شده و همراه با 12 طلای جام فجر

متاسفانه از این جودوکار که یکی از ستارگان جودو می باشد اطلاعات و بیوگرافی دقیقی یافت نشده است ، بنابر این ما در این پست تنها به ارائه ی عکس های وی می پردازیم.

بیوگرافی تدی رنر جودوکار +۱۰۰

تدی رنر

تدی رنر در سال 1989 در فرانسه به دنیا آمد . وی اکنون از ستارگان جودو ی جهان می باشد که مدال ها ی وی به شرح زیر است.

جودو چیست؟

جودو چیست ؟

کلمه جودو را به عبادت (سبک ملايم) ترجمه کرده اند جودو يک هنر رزمي است که در آن حريفان بدون داشتن اسلحه با يکديگر مبارزه مي کنند و امروز هم به عنوان يک ورزش پرطرفدار در جهان شهرتپيدا کرده است.

قوانين اين ورزش، ترکيبي از قوانين ديگر هنرهاي رزمي است: هدف از اين سبک، انداختن حريف به روي زمين با فشار آوردن به مفصل هاي بازو يا گردن و کنترل او مي باشد.

تکنيک هاي موجود در اين سبک بيشتر به رفع حملات رقيب منتهي مي شود و مقابله مستقيم با دشمن کمتر مورد توجه قرار مي گيرد. براي انجام فنون اين ورزش، در ابتدا بايد خونسرد و متکي به نفس بود. لباس هايي که براي اين ورزش مورد استفاده قرار مي گيرند، به جودوجي (Judoji) شهرت دارند و عبارتند از يک ژاکت گشاد و راحت و شلوارهاي سفيد و کلفت که ورزشکار در آنها احساس راحتي مي کند.

تاریخچه جودو در ایران

 

دردهه 1330 دو افسر پلیس به نامهای سروان شهیدی وستوان سرشار ضمن بازدید از آکادمی پلیس سوئد با ورزش جودو آشنا شدند.این دوپس از مراجعت تجربیات خود را به شکل« دفاع شخصی» به دانشجویان پلیس منتقل کرده وبه آموزش آنها پرداختند.

- درسال 1345 سرمربی ژاپنی ویک مربی کره ای وارد ایران شدند تا تعدادی از کارکنان نیروهای مسلح را باورزش جودو آشنا سازند.

- طی سالهای 1347و1348 دو گروه از افسران پلیس « کودوکان» ژاپن اعزام گردیدند وبا اخذ دان 1و2 به ایران مراجعت کردند.

- درسال 1349 پس از تأسیس هیات جودو تهران اولین کلاس تربیت مربی جودو در دانشگاه پلیس توسط آقای بهروز سرشار تشکیل گردید.

بازی بسیار جذاب و مبارزه ای جودو – David DouiLLet Judo

 

بازی بسیار جذاب و زیبای گرافیکی مبارزه ای جدو یک بازی رزمی و زیبا با گرافیک سه بعدی برای کامپیوتر می باشد که دارای انواع مسابقات و هنرهای رزمی زیبا با فن های متفاوت می باشد.مکانهای متفاوت برای مبارزه و تست و تمرینهای آموزنده و حرفه ای از مزایای این بازی می باشد. اگر طرفدار بازی های رزمی ورزشی هستید حتما این بازی جذاب را از دانلودها دریافت کنید.

judo بازی بسیار جذاب و مبارزه ای جودو   David DouiLLet Judo

جودو

هنر رزمی جودو که بر خاسته از ژاپن است جزء هنر های رزمی مثل کاراته ، تکواندو و کونگ فو می باشد با این وجود بسیار متفاوت از سایر هنرهای رزمی می باشد چرا که در آن مشت زدن و لگد زدن ممنوع است .

جودو هنری رزمی است که اساسا گلاویز شدن در آن زیاد بوده و هدف آن زمین زدن ، گیر انداختن ، مهار کردن و حتی از کار انداختن بازوان حریف می باشد به گونه ای که منتهی به تسلیم شدن وی شود . تاکید اصلی جودو روی توانایی به کار بردن نیروی حریف می باشد به گونه ای که منتهی به تسلیم شدن وی شود . جودو تنها یک مبارزه فیزیکی نمی باشد بلکه یک مبارزه فکری نیز هست بدین گونه که یک جودو کار موفق باید قادر باشد حرکات حریف را از قبل پیش بینی کرده و با عکس العمل خود پاسخ مناسبی به آن بدهد .

img/daneshnameh_up/d/da/zadan.jpg
اندازه اصلی تصویر 417×315 پیکسل است

بسیاری از افراد جودو را از سنین خردسالی و در سنین 5 یا 6 سالگی شروع می کنند و برخی این هنر را تا سنین بالا و در حدود سنین 60 یا 70 سالگی ادامه می دهند . جودو باعث بهبود سطح آمادگی عمومی بدن همراه با افزایش قدرت بدنی می شود . در برخی افراد جودو باعث به وجود آمدن حس اعتماد به نفس ، نظمی درونی و خویشتن داری می شود که همگی آنها مهارت های لازم در زندگی می باشند . پدر و مادر ها اغلب این ورزش را دوست دارند چرا که این ورزش به کودکان آنها انضباط و احترام می آموزد . این ورزش علاوه بر اینکه باعث حفظ آمادگی و آراستگی هنر آموزش می شود مهارت های دفاع انفرادی خارق العاده ای را نیز به همراه دارد .
مسابقات جودو برای کسانیکه مایل به مبارزه هستند هر هفته در سطح محلی ، منطقه ای ، کشوری و بین المللی برگزار می شود . جودو ، ورزشی است که تغییرات در آن وجود ندارد یعنی اینکه تمرینات و مبارزه به این ورزش در همه نقاط دنیا به یک طریق صورت می گیرد .
جودو اولین هنر رزمی بود که به دلیل شهرت جهانی آن برای اولین بار در المپیک توکیو در سال 1964 وارد بازیهای المپیک شد . در حال حاضر در حدود 175 کشور در این رقابت ورزشی حضور دارند و این امر باعث شده تا این ورزش در بازیهای المپیک تبدیل به دومین ورزش جنجال بر انگیز شود .

جودو در آستانه ۱۳۰ سالگی

 

مکتب آموزش جودوی کودکان درسال 1882 توسط مرحوم پرفسور جیگارو کانو که خود پایه ریزی کرده بنیان نهاده شد.

جودو از جوجیتسو که نام های مختلف ومکاتب فراوانی داشت سرچشمه گرفته بود.جوجیتسو به معنی هنر حمله یا دفاع ازخود با دست خالی است.پروفسور کانو برترین ویژگی ها ونقاط مثبت همه مکاتب جوجیتسو را جمع آوری وبخش های نامطمئن آن را به کناری نهاد وجودوی نوین کودکان را براساس تفکر وسلیقه خود پایه گذاشت.

محمد رضا رودکی -جودو کار وزن +۱۰۰ (عکس و بیوگرافی)


محمدرضا رودکی (۱۳۶۳ در تهران) ورزش‌کار رشتهٔ جودو و کشتی گوراش اهل ایران ا‌ست. وی برندهٔ سه مدال بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ در ۱۰۰+ کیلوگرم و وزن آزاد، نفر پنجم المپیک پکن و قهرمان گوراش جهان در سال ۲۰۰۹ است.